Dată:  23 aug. 2024
Locație:

Timişoara, RO, 300643

Companie:  HORNBACH

Mereu găsești câte ceva de făcut!

 „Produsele sunt doar mijloace. Obiectivul nostru este clientul mulțumit."

1.000 de proiecte. 1 partener: Clienții HORNBACH au mereu planuri mărețe. Renovarea locuinței, construirea unei case sau amenajarea unei grădini - sarcina noastră: susținem clienții în proiectele lor oriunde, acasă sau în magazin.

Când este vorba despre implementarea de proiecte de succes, oamenii apelează la profesioniștii din branșă. De ce nu și atunci când este vorba despre propria carieră?!

Coordonator Profi (B2B Manager) - Timișoara

Descrierea postului: HORNBACH caută un Coordonator Profi (B2B Manager) dedicat pentru a se alătura echipei noastre și a dezvolta relațiile cu clienții noștri profesioniști. În acest rol, veți fi responsabil pentru gestionarea și dezvoltarea portofoliului de clienți B2B, inclusiv persoane juridice, instituții de stat, ONG-uri și alți clienți mari. Veți oferi suport personalizat și asistență continuă pentru a facilita achizițiile și pentru a consolida relațiile comerciale.

Responsabilități principale:

  • Gestionarea și dezvoltarea relațiilor cu clienții B2B (firme, instituții de stat, ONG-uri etc.).
  • Identificarea și atragerea de noi clienți din segmentele țintă, inclusiv meșteri, instituții publice, companii din domeniile HORECA, sănătate, agricultură, facility management și altele.
  • Oferirea de consultanță specializată și soluții personalizate pentru a răspunde nevoilor specifice ale fiecărui client.
  • Organizarea și coordonarea activităților legate de achizițiile clienților, inclusiv întocmirea ofertelor, urmărirea comenzilor și asigurarea livrărilor eficiente.
  • Colaborarea strânsă cu echipa internă și furnizorii pentru a asigura disponibilitatea și calitatea produselor.
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de retenție și fidelizare a clienților.
  • Asigurarea unei comunicări clare și eficiente între HORNBACH și clienți, prin diverse canale de comunicare (telefon, email, aplicații de mesagerie).
  • Monitorizarea performanței financiare și raportarea periodică a rezultatelor către echipa de management.

Cerințe:

  • Experiență relevantă în vânzări B2B, preferabil în domeniul construcțiilor, furnizorilor de materiale sau sectoare similare.
  • De preferat, studii superioare în domeniul economic, tehnic sau o calificare similară.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere, cu o orientare puternică către client.
  • Experiență în gestionarea relațiilor comerciale și în dezvoltarea de strategii de creștere a vânzărilor.
  • Cunoștințe solide de utilizare a sistemelor IT operaționale.
  • Capacitate de organizare și coordonare a activităților, cu atenție la detalii și respectarea termenelor.
  • Permis de conducere categoria B.

Beneficii:

  • Posibilitatea de a lucra într-o companie de renume, cu un portofoliu solid de clienți.
  • Suport pentru dezvoltare profesională și oportunități de avansare în carieră.
  • Pachet salarial competitiv, inclusiv bonusuri în funcție de performanță.
  • Mașină de serviciu pe durata orelor de lucru.

Dacă ești o persoană pasionată de vânzări B2B și dorești să contribui la succesul clienților noștri profesioniști, te invităm să aplici pentru acest post. Alătură-te echipei HORNBACH și ajută-ne să transformăm proiectele clienților noștri în realitate!

În echipa noastră cu peste 26.000 de colegi există întotdeauna loc pentru idei noi și oameni talentați, care doresc să transforme viitorul lor profesional într-un proiect de succes.

Ne bucurăm să primim candidatura dumneavoastră.

Aplicați acum online. Vă rugăm să ţineţi cont că CV-urile depuse sub formă de hârtie nu vă vor fi transmise înapoi.

Id solicitare: 147624

Cuvinte cheie: vânzări, B2B, proiecte

147624
RO-active